ČERNÍ KONĚ

Andrea Brzobohatá je přímo spjata s neziskovou organizací ,,Černí koně,, která se věnuje pomoci handicapovaným. Proto také byla součástí krásné akce, která se konala na Lipně s jejími kolegy poslanci PS PČR.

Standa Berkovec se společně se Standou Humlem a dalšími přičinili o zajištění elektrického vozíku na Lipně. Byla to krásná akce se super lidmi, kterou si stojí za to prohlédnout.

... Ano, dojeli jsme s kamarády kolem Lipna pro invalidní vozík pro kamaráda. Na začátku byla věta kolegy a kamaráda Standy Humla: „Píšu si už nějakou dobu s chlapíkem, kterej to v životě nemá jednoduchý. Potřeboval by elektrickej invalidní vozík.“

A tak jsme dali hlavy dohromady, požádali o pomoc kamarády „Černé koně“,  Nadaci ČEZ, českého motocyklového jezdce Ivoše Kaštana, kamarády z Loučovic a Lipna a výsledkem byla bezvadná akce a na jejím konci předání českého elektrického vozíku v hodnotě minimálně čtvrt miliónu korun Pepovi Ruferovi. Načasovali jsme akci na „Olympiádu Rio – Lipno 2016“ a klaplo to! Podali jsme důkaz, že kdo chce pomáhat, může přispět – byť svým malým dílem – vždycky. A že politiku vnímáme jako službu lidem, zejména těm potřebným. Ale myslím, že ani já, ani Standa Huml, nemusíme nikoho přesvědčovat – stačí se podívat, co děláme v životě, no, dejme tomu, posledních dvacet  - třicet - čtyřicet let. Jak to řekl můj kamarád Polda Sulovský, když vystoupil jako první Čech na Mount Everest: „Everest se neptá, cos dělal poslední dva měsíce, Everest se ptá, cos dělal celý život!“. Přikládám kompletní tiskovou zprávu a mám radost, že se to povedlo.

P.S. A já jsem rád, že jsem se alespoň na chvíli musel vrátit k výtvarničině – tak jsem narychlo spíchnul logo akce 

Standa Berkovec - poslanec PS PČR