Meningokok v poslanecké sněmovně

V poslanecké sněmovně PSP ČR proběhla díky poslankyni Andree Brzobohaté, MBA tisková konference za přítomnosti významných hostí a odborníků. Médiím bylo představeno nebezpečí infekčních onemocnění a současná preventivní opatření.

U invazivního meningokokového onemocnění jde často o minuty. Úmrtí může nastat do 24 hodin od prvních příznaků. I když pacient přijde včas a lékaři postupují správně, nemusí fatálnímu následku zabránit. Proto je důležitá prevence, která spočívá především v očkování, jak uvedli odborníci 19. dubna na tiskové konferenci při příležitosti Světového dne meningitid.

Jejich stanovisko podporuje i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko, který zároveň převzal záštitu nad navazující akcí Za zdraví dětí, konanou 23. dubna 2018 ke Světovému dni meningitid.

„Magistrát dlouhodobě podporuje projekty a akce zaměřené na boj se zrádnou nákazou meningokokem. Vzhledem k charakteru onemocnění je naprosto zásadní prevence, tedy očkování. Praha se proto už několik let zapojuje do osvětových programů, řadu z nich také financuje. Ve svém okolí mám hned několik lidí, které nemoc připravila o končetiny a oni se statečně perou s trvalými následky. Sám jsem nechal svoje děti očkovat,“ říká k tématu Radek Lacko, radní hl. ml. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení.